В грошах у своїй компанії не виросту, кар'єрно теж


пробити стелю

9 грудня 2024

Іноді компанії розвиваються значно повільніше, ніж ми

Що з цим робити?

“Відчуваю, що в грошах в своїй компанії не виросту, кар'єрно теж.”

Як же часто я чую подібні слова від своїх знайомих та менті. Це ще називають “демотивуючий комфорт” — ніби дохід від роботи є, до мене ставляться досить лояльно, немає ніякої токсичності, але щодня є відчуття, ніби я стою на місці.

Або й навпаки... Потрохи рухаюсь назад. Тому що люди в інноваційних компаніях розвиваються в рази швидше, а разом з ними і весь ринок.

Ще буває відчуття, що навіть якщо я не стою на місці зараз, то точно розвиваюсь набагато швидше ніж моя компанія.

І вже завтра мені треба буде ходити тут по колу, гратись з базовими завданнями, тонути в рутині, бо іншого компанія мені просто не може забезпечити.

Так буває.

Частіше, ніж ми думаємо. І частіше, ніж навіть помічаємо.

Кожна людина росте в якомусь ритмі. Хтось в пришвидшеному, хтось в середньому, хтось у сповільненому. Це не робить цих людей кращими чи гіршими. Це просто їхня особливість, їхня природа.

Так же і компанії. Є компанії, що розвиваються в пришвидшеному ритмі, якісь у середньому для своєї індустрії, і є більш консервативні — яким треба 20 разів обдумати перед запуском будь-якого експерименту.

Відповідно, вони ростуть повільніше.

Так трапляється, що в консервативних, ригідних компаніях опиняються люди, що за своєї природою розвиваються швидко.

Іноді, коли вони досягають стелі в такій компанії, ці люди починають перебирати на себе ініціативу і намагатись штовхнути компанію вперед у своєму ритмі.

І зазвичай, це зустрічає опір.

Бо які би ми не були ініціативні чи харизматичні, якщо наша культура категорично відрізняється від культури засновників компанії, нікого ми не переконаємо.

Не по нашому чину це амбіція — змінювати культуру засновників.

Замість йти “проти світу” найкраще в таких випадках виходити обережно, послідовно на ринок, досліджувати гравців і зробити за ціль для себе потрапити саме в те середовище, яке дорівнює нашому ритму розвитку.

Так здається, що карʼєрний успіх — це лише те, як ми самі його побудували. В реальності ж половина успіху — це середовище, в яке ми потрапити.

Впливає все:

  • Як ефективно і креативно працюютьінші члени вашої команди.
  • Як ефективно працюють інші відділи (продажі, продукт, маркетинг, якість сервісу).
  • Наскільки засновники компанії здатні бачити, куди рухається ринок.
  • Наскільки нові технології використовуються.
  • Наскільки підтримується звʼязок з клієнтом, і чи дійсно ви продаєте потрібний продукт.

Як копірайтер, ви можете писати найкорисніші, найцікавіші і найпотрібніші статті для вашого блогу компанії. Ви можете постійно розвиватись і писати дійсно неперевершено.

Але ви не побудуєте виняткову карʼєру, якщо цей блог продає продукт, який взагалі нікому не приносить користь.

Успішна карʼєра — це завжди про синергію з тими, хто залишається за межами нашого резюме.

Тому команду для себе завжди потрібно підбирати стратегічно.

Для мене особисто, такою командою стали мої європейські клієнти зараз. Коли я бачу їхній успіх, ріст сайтів, ріст продажів, і наскільки круті продукти вони пропонують ринку, я знаю, що мої статті працюють на найкращі стратегії.

У всіх них різні стратегії. І кожна успішна. Я вчусь від кожної з них.

І для мене період фрилансу став великим поштовхом мого росту, все завдяки ритму розвитку моїх клієнтів.

Якщо ви копірайтер, і вам цікавий вихід на клієнтів з Європи і США, я підготувала вебінар на базову для цього тему “Гроші копірайтерів на фрилансі: в Україні, Європі та США”.

Планую розказати про грамотне ціноутворення для фрилансерів і найприбутковіші ніші на західному ринку. Я збирала цю інформацію по краплях зі всього англомовного простору копірайтерів. Рік тому це якісно змінило моє життя.

Тепер я готова ділитись.

Прочитати про вебінар і придбати його можна за посиланням.

Я би хотіла, щоб люди частіше задавались питанням "В якому ритмі мені комфортно розвиватись? Чи відповідає ритм роботи в моїй компанії моїй власні природі? Природі мого розуму і тіла?"

Тому що який би у вас не був ритм — швидкий, середній, чи розмірений — у світі 100% є компанії, які цьому ритму ідеально відповідають. І з ними у вас будуть значно приємніші враження від тієї половини нашого єдиного життя, що займає робота.

Такі компанії є, але вони до вас не прийдуть самі. Це наша відповідальність — рухатися до цих компаній, брати ці можливості.

Це як влада. Владу неможливо дати. Владу можна тільки взяти.

Не забувай, що ти завжди можеш відповісти на цей лист своїми роздумами чи запитаннями. Я відповідаю на кожен лист від читачів.

З повагою до вашого унікального ритму і природи,

Таня Жидкова

💚 Як можна продовжити взаємодіяти зі мною?

🫶

Слідкуй за моїми новинами в Instagram

Перейти

📘

Приєднуйся на мій міні-курс "Linkedin для карʼєри і бізнесу" (старт 1.11)

Деталі

🙇‍♀️

Приєднуйся на вебінар "Гроші копірайтерів на фрилансі:
в Україні, Європі та США"

Деталі

Ви отримали цей лист, тому що підписались на розсилку "пробити стелю". Ви завжди можете відписатись, натиснувши кнопки знизу.
Unsubscribe · Preferences

пробити стелю

Як пробиватись, досягати, створювати і вести за собою людей без тиску і вигорання. Авторка всіх текстів — Тетяна Жидкова, засновниця Dibloom Academy та карʼєрна менторка.

Read more from пробити стелю

пробити стелю 10 березня 2025 Чому твій керівник перевіряє все по 10 разів? Психологія параноїдної особистості Є люди, які постійно насторожені, схильні до підозрілості та нікому не довіряють. Вони можуть здаватися просто обережними, але їхні стосунки з колегами часто напружені через їхню недовіру та прагнення до контролю. Такі риси характерні для людей із параноїдною особистістю. ↓ Хочу зазначити, що це не означає, що вони клінічні параноїки. І це не означає, що в них є якийсь розлад....

пробити стелю 3 березня 2025 Нарцис всередині кожного з нас: де він шкодить і де допомагає Коли ми говоримо про нарцисів, зазвичай уявляємо людей, які маніпулюють іншими, знецінюють їхні досягнення і намагаються утвердитися за чужий рахунок. Але якщо придивитися уважніше, можна помітити: нарцис є всередині кожного з нас. ↓ Гайнц Кохут, який досліджував нарцисизм у психоаналізі, пояснював, що людина потребує відчуття власної цінності, щоб мати мотивацію та здорову самооцінку. Але якщо вона...

пробити стелю 27 січня 2025 Чи дбає ваша компанія про ваші інтереси? На роботі ви часто чуєте: “Це важливо для компанії”. Але чи питає вас хтось, що важливо для вас? ↓ Коли ви думаєте про свою кар’єру, що спадає на думку в першу чергу? Ваші амбіції чи очікування вашої компанії? У більшості випадків компанії дбають про себе. Їхній фокус — на виконанні завдань, досягненні бізнес-цілей і отриманні результатів. І це нормально. Але часто це означає, що ваші інтереси залишаються на другому плані....