Іноді компанії розвиваються значно повільніше, ніж ми
Що з цим робити?
↓
“Відчуваю, що в грошах в своїй компанії не виросту, кар'єрно теж.”
Як же часто я чую подібні слова від своїх знайомих та менті. Це ще називають “демотивуючий комфорт” — ніби дохід від роботи є, до мене ставляться досить лояльно, немає ніякої токсичності, але щодня є відчуття, ніби я стою на місці.
Або й навпаки... Потрохи рухаюсь назад. Тому що люди в інноваційних компаніях розвиваються в рази швидше, а разом з ними і весь ринок.
Ще буває відчуття, що навіть якщо я не стою на місці зараз, то точно розвиваюсь набагато швидше ніж моя компанія.
І вже завтра мені треба буде ходити тут по колу, гратись з базовими завданнями, тонути в рутині, бо іншого компанія мені просто не може забезпечити.
Так буває.
Частіше, ніж ми думаємо. І частіше, ніж навіть помічаємо.
Кожна людина росте в якомусь ритмі. Хтось в пришвидшеному, хтось в середньому, хтось у сповільненому. Це не робить цих людей кращими чи гіршими. Це просто їхня особливість, їхня природа.
Так же і компанії. Є компанії, що розвиваються в пришвидшеному ритмі, якісь у середньому для своєї індустрії, і є більш консервативні — яким треба 20 разів обдумати перед запуском будь-якого експерименту.
Відповідно, вони ростуть повільніше.
Так трапляється, що в консервативних, ригідних компаніях опиняються люди, що за своєї природою розвиваються швидко.
Іноді, коли вони досягають стелі в такій компанії, ці люди починають перебирати на себе ініціативу і намагатись штовхнути компанію вперед у своєму ритмі.
І зазвичай, це зустрічає опір.
Бо які би ми не були ініціативні чи харизматичні, якщо наша культура категорично відрізняється від культури засновників компанії, нікого ми не переконаємо.
Не по нашому чину це амбіція — змінювати культуру засновників.
Замість йти “проти світу” найкраще в таких випадках виходити обережно, послідовно на ринок, досліджувати гравців і зробити за ціль для себе потрапити саме в те середовище, яке дорівнює нашому ритму розвитку.
Так здається, що карʼєрний успіх — це лише те, як ми самі його побудували. В реальності ж половина успіху — це середовище, в яке ми потрапити.
Впливає все:
- Як ефективно і креативно працюютьінші члени вашої команди.
- Як ефективно працюють інші відділи (продажі, продукт, маркетинг, якість сервісу).
- Наскільки засновники компанії здатні бачити, куди рухається ринок.
- Наскільки нові технології використовуються.
- Наскільки підтримується звʼязок з клієнтом, і чи дійсно ви продаєте потрібний продукт.
Як копірайтер, ви можете писати найкорисніші, найцікавіші і найпотрібніші статті для вашого блогу компанії. Ви можете постійно розвиватись і писати дійсно неперевершено.
Але ви не побудуєте виняткову карʼєру, якщо цей блог продає продукт, який взагалі нікому не приносить користь.
Успішна карʼєра — це завжди про синергію з тими, хто залишається за межами нашого резюме.
Тому команду для себе завжди потрібно підбирати стратегічно.
Для мене особисто, такою командою стали мої європейські клієнти зараз. Коли я бачу їхній успіх, ріст сайтів, ріст продажів, і наскільки круті продукти вони пропонують ринку, я знаю, що мої статті працюють на найкращі стратегії.
У всіх них різні стратегії. І кожна успішна. Я вчусь від кожної з них.
І для мене період фрилансу став великим поштовхом мого росту, все завдяки ритму розвитку моїх клієнтів.
Якщо ви копірайтер, і вам цікавий вихід на клієнтів з Європи і США, я підготувала вебінар на базову для цього тему “Гроші копірайтерів на фрилансі: в Україні, Європі та США”.
Планую розказати про грамотне ціноутворення для фрилансерів і найприбутковіші ніші на західному ринку. Я збирала цю інформацію по краплях зі всього англомовного простору копірайтерів. Рік тому це якісно змінило моє життя.
Тепер я готова ділитись.
Прочитати про вебінар і придбати його можна за посиланням.
Я би хотіла, щоб люди частіше задавались питанням "В якому ритмі мені комфортно розвиватись? Чи відповідає ритм роботи в моїй компанії моїй власні природі? Природі мого розуму і тіла?"
Тому що який би у вас не був ритм — швидкий, середній, чи розмірений — у світі 100% є компанії, які цьому ритму ідеально відповідають. І з ними у вас будуть значно приємніші враження від тієї половини нашого єдиного життя, що займає робота.
Такі компанії є, але вони до вас не прийдуть самі. Це наша відповідальність — рухатися до цих компаній, брати ці можливості.
Це як влада. Владу неможливо дати. Владу можна тільки взяти.