🥵 Чому наші цілі на рік не здійснюються?


пробити стелю

23 грудня 2024

Чому наші цілі на рік не здійснюються?

І чому це може бути добре?

Щороку я потрапляю в одну і ту ж пастку. Пишу 10-15 цілей на рік, багато працюю, а здійснюю лише 30-40% всіх цілей. У 2024 виконано 5 з 15.

Починаючи з цього року я вирішила більше не писати цілі на рік.

Чому мої (і, можливо, ваші) цілі не реалізовуються з року в рік? І чому я вирішила більше не ставити цілей? Ось 5 причин:

1. Я ставила цілі не для себе.

Наше сприйняття себе можна розділити на сприйняття себе “реального” і себе “ідеального”. І цілі часто ми ставимо саме для себе ідеального.

Цей незвичайний підхід я почула у глибокому вебінарі Знайомство з собою Ганни Чистенко. І хоч Ганна — коуч по стосунках з їжею, я ще не зустрічала людей в публічному просторі, які настільки глибоко і практично розібрались з темою аутоагресії. Аутоагресія виходить значно за межі стосунків з їжею.

І часто, аутоагресія просто буяє в темі самореалізації і особистих цілей.

Я ідеальний — це той, який не хворіє, який завжди комунікабельний і в гарному гуморі. Який не тупить, не прокрастинує, працює кожну хвилину робочого часу і завжди хоче йти на тренування. Я ідеальний — це той, у якого всі експерименти успішні. Який не робить помилок.

Такий собі красунчик з накачаним пресом, з гострим розумом, оригінальними ідеями, від якого всі просто в захваті.

А ще, я ідеальний — це той, якого не існує.

Я ідеальний — це фантазія. І чим більше сили ця фантазія має, тим більш боляче стикатися з “я” реальним. А стикатися доведеться щодня.

Бо я реальне — це і є ви. Це ваше тіло, ваш розум, ваші звички, ваш характер, ваша природа. Це все прекрасне, що робить вас унікальним. А ще це ваші слабкості, які не дозволяють досягати тих цілей, що були заплановані для “я ідеального”.

2. Несвідомо я виставила в пріоритет свої цінності.

Я щаслива, що досягнула найважливіших цілей, а неважливі оминула. При цьому я досягнула деяких цілей, які не записувала в свій список.

Одна з таких незапланованих цілей було створення цієї розсилки🫶. Я щаслива, що побудувала цей звʼязок з вами. І в результаті, це дало більше щастя, користі і яскравості моєму життю, ніж виконання цілі “мати 10 тисям підписників в LinkedIn”.

Таким чином, посеред року я усвідомила, що хочу піти в глибину контакту з читачами, а не в кількість. Я пишась цим вибором, хоч він і не дає можливості приставити на списку запланованих цілей галочку.

Якщо ви стикаєтесь з ситуацією, де багато ваших цілей не виконані, я дуже рекомендую прописати новий список — які важливі речі ви таки зробили, хоч вони були й не заплановані.

Це покаже вашу гнучкість і вірність своїм цінностям, навіть коли “план” цим цінностям, як виявилось, не відповідає.

3. Я не дозволила страху та его керувати моїм життям.

Час показав, що деякі з моїх цілей виходять або з его, або зі страхів. А не з раціоної користі чи емоційного задоволення.

Ось, наприклад, одна з цілей у мене була “мати мінімум 5 постійних фриланс клієнтів”. У результаті в мене 3 клієнти, і то третього я вже брала просто заради інтересу. Насправді мені не потрібно навіть 3. Достатньо 2, щоб забезпечити мене хорошим доходом з місяця в місяць.

Чому ж я планувала 5?

1) Страх втрати клієнта.

Якщо я втрачу одного з клієнтів, доведеться якийсь час шукати нових клієнтів і бути без половини доходу. Звучить раціонально, але коли я стала менш тривожною, втрата клієнта вже не здається кінцем світу. Виявилось, клієнти до мене приходять регулярно. А йдуть майже ніколи.

2) Гарна цифра з точки зору его.

Два — це якось несерйозно. А от якщо є 5, це вже звучить, що я більш “затребувана”, прям нарозхват. Навіщо? Відчути себе потрібною. Бо коли я складала план цілей, я все ще сумнівалась, чи потрібна я буду західним клієнтам як фрилансер.

Після перших місяців роботи з першими клієнтами ці сумніви розвіялись.

4. У якийсь момент я відчула СТРАШНЮЧУ нудьгу.

Посеред року мені стало нудно працювати лише на фриланс-клієнтів. Я почала рухатись інтуїтивно туди, куди мені подобається. Так я почала займатись менторством, створила цю розсилку, почала навчатись створенню курсів і створила свою онлайн-школу.

Оцінюю це рішення на 10 з 10. Думаю, нам треба більше дослухатись до того, що нам здається нудним. Це класний потенціал для змін у діяльності і нового грайливого періоду.

Зазвичай, ми сприймаємо нудьгу як якусь енергетичну пустоту, або навіть прірву.

Але я почала це відчувати навпаки — як енергію агресії, невдоволення, роздратування, руху.

Це ж круто, коли тіло не може всидіти за заняттям і його аж крутить, щоб звідси піти. Ось ця енергія “я хочу бляха звідси піти!!!!” — вона може перетворитись на великі гроші і кайф у новій сфері.

5. Я не врахувала, скільки сил забирає психологічна робота.

Щотижня я працюю з психологом, і ми дуже глибоко йдемо не просто в мої травми, а травми мого роду, що стримують мій ріст. Думаю, тільки ті, хто через це проходив, зможе оцінити масштаб фізичного виснаження після таких розмов. Ми багато йдемо в несвідоме. І це страшно.

Часто, коли я позаймалась з психологом, я можу працювати лише 1-3 години в той робочий день. Ще на початку цього року я цього не помічала. Я витискала з себе максимум навіть після зустрічі з психологом.

Це направильно.

Робота з психологом — це теж робота. Це теж інвестиція в моє професійне зростання. Не менше, ніж практикування “твердих” навичок райтингу чи ведення бізнесу.

Тому якщо ви плануєте йти в розвиток через глибину особистості і пізнання своєї природи, ваші цілі мають враховувати, що на цю РОБОТУ також треба час і сили.

Що ж далі?

Цілі на кожен рік я писала вже 10 років. На наступний рік я вирішила вперше за довгий час їх не писати.

Проте я напишу собі список “Чим я хочу займатись протягом 2025 року”.

Це буде список активностей, яким я хотіла би присвячувати час. Робота, сімʼя, хобі, душа і духовність, творчість, тіло. Потрошки в кожній сфері. Без цифр і тиску.

Я хочу дати для себе напрямок на наступний рік, і дати місце своєму внутрішньому чуттю визначити — наскільки глибоко варто заходити в кожну з цих активностей.

У новому році я хочу слухати себе щодня, щотижня і щомісяця. І хочу орієнтуватись на контакт з собою замість красивого списку на папері.

А як ви ставитесь до такого підходу? Чи пишете ви цілі? Чи допомагають вони вам?

Не забувай, що ти завжди можеш відповісти на цей лист своїми роздумами чи запитаннями. Я відповідаю на кожен лист від читачів.

З турботою про твоє самопочуття в новому році,

Таня Жидкова

💚 Як можна продовжити взаємодіяти зі мною?

🫶

Слідкуй за моїми новинами в Instagram

Перейти

📘

Приєднуйся на мій міні-курс "Linkedin для карʼєри і бізнесу"

Деталі

🙇‍♀️

Приєднуйся на вебінар "Гроші копірайтерів на фрилансі:
в Україні, Європі та США"

Деталі

Ви отримали цей лист, тому що підписались на розсилку "пробити стелю". Ви завжди можете відписатись, натиснувши кнопки знизу.
Unsubscribe · Preferences

пробити стелю

Як пробиватись, досягати, створювати і вести за собою людей без тиску і вигорання. Авторка всіх текстів — Тетяна Жидкова, засновниця Dibloom Academy та карʼєрна менторка.

Read more from пробити стелю

пробити стелю 10 березня 2025 Чому твій керівник перевіряє все по 10 разів? Психологія параноїдної особистості Є люди, які постійно насторожені, схильні до підозрілості та нікому не довіряють. Вони можуть здаватися просто обережними, але їхні стосунки з колегами часто напружені через їхню недовіру та прагнення до контролю. Такі риси характерні для людей із параноїдною особистістю. ↓ Хочу зазначити, що це не означає, що вони клінічні параноїки. І це не означає, що в них є якийсь розлад....

пробити стелю 3 березня 2025 Нарцис всередині кожного з нас: де він шкодить і де допомагає Коли ми говоримо про нарцисів, зазвичай уявляємо людей, які маніпулюють іншими, знецінюють їхні досягнення і намагаються утвердитися за чужий рахунок. Але якщо придивитися уважніше, можна помітити: нарцис є всередині кожного з нас. ↓ Гайнц Кохут, який досліджував нарцисизм у психоаналізі, пояснював, що людина потребує відчуття власної цінності, щоб мати мотивацію та здорову самооцінку. Але якщо вона...

пробити стелю 27 січня 2025 Чи дбає ваша компанія про ваші інтереси? На роботі ви часто чуєте: “Це важливо для компанії”. Але чи питає вас хтось, що важливо для вас? ↓ Коли ви думаєте про свою кар’єру, що спадає на думку в першу чергу? Ваші амбіції чи очікування вашої компанії? У більшості випадків компанії дбають про себе. Їхній фокус — на виконанні завдань, досягненні бізнес-цілей і отриманні результатів. І це нормально. Але часто це означає, що ваші інтереси залишаються на другому плані....